Savunma Sanayi.NET Güncel Savunma Sanayii Haberleri Sitesi - Yıl 5 - 19/02/2018

Kanada’ya ait CF-18 Hornet’ın düşüş videosu

25 Tem, 2010 | Kategori: Fotoğraf / Video | kilincoezge@googlemail.com

Alberya Uluslararası Havacılık Gösterilerine hazırlık kapsamında eğitim uçuşu yapan bir CF-18 motor problemi sebebiyle yere çakıldı.

SSNET olarak, dün öğleden sonra Kanada’nın Alberta Eyaleti’nde Kanada Hava Kuvvetleri’ne ait bir CF-18 (F/A-18 Hornet) uçağının görüntülerini hem konuyla ilgili haber yapan Global National adlı Kanada TV’sindeki ana haber bültenleri üzerinden hem de ham görüntülerden sizlere sunmayı uygun gördük.

Söz konusu kazada Alberta Uluslararası Havacılık Gösterilerine hazırlık kapsamında eğitim uçuşu için CF-18 (CF = Canadian Force) tipi uçağı ile Lethbridge County Havaalanı’ndan kalkan Plt. Yzb. Brian Bews, kalkıştan kısa bir süre sonra uçağın muhtemel bir motor sorunundan dolayı stall’a girdi ve alçaktan uçan uçağından firlatma koltuğu ile atlayarak kurtuldu.

İşte söz konusu video:

CF-18 Crash
Yükleyen zamanusta. – Diğer bilim videolarına göz at.

Daha detaylı bir video

Bu yazıyı paylaşın: Bookmark and Share

Haber Konuları: , ,


One comment
Yorum yaz »

  1. Motor arızasından ziyade SU-27 lerin havada asılı kalma hareketine benzer bir gösteri yapmaya çalıştığı izlenimi oluştu bende. Havacılık fuarlarında bu tip kazalar oldukça fazla. Pilotaj çok önemli..Video için teşekkürler, saygılar.

    Bu yoruma katılıyor musunuz? Thumb up 0 Thumb down 0

Yorum yaz